sobota 18. dubna 2015

Softshellové kalhoty víceméně seriózní

Zadání bylo jednoznačné - žádné složité aplikace, seriózní softshelly! Ty větší - pro děvče - ze štráfkatého letního softu, reflexní prvky aspoň trochu unisex, aby je případně mohl podědit bráška. Dole na přání jen do kontrastní lemgumky - vypadá to moc dobře, jen je otázka, co to vydrží. Ale náš zákaznický servis si
s tím kdyžtak nějak poradí.

Ten materiál mě zvlášť v téhle červené variantě naprosto okouzlil. Až nastane ona hypotetická chvíle, kdy budu mít měsíc volno jenom na šití, určitě si z něj ušiju kabát ;-)Menší hnědé ze zimního softu pro jejich bratrance. Dole ke stažení brzdičkou. Vršek jsem předělávala - celý materiál byl do gumy moc hutný, tak jsem to nakonec uřízla a našila náplet s gumou. Vypadá to mnohem líp a myslím, že to bude i výrazně příjemnější na nošení.Moc jsem neuměla odhadnout vhodnou šířku nohavic. Z vybraného střihu měla dost špatný pocit, zdál se mi hodně úzký a nechtěla jsem, aby to na nohách vypadalo jak softshellové legíny. Nakonec jsem nohavice malinko rozšířila. Tak vznikl paspulkový lampas. Jednu chvíli jsem myslela, že jsem na tom zničila stroj (byť s originální paspulkovou patkou), ale po dlouhém boji s nastavením mě zachránil článek od Caramilly - stačilo dát silnější jehlu. Jak prosté, milý Watsone!

Protože jsou kalhoty ryze outdoorové, neřku-li sportovní, chtěla jsem je samozřejmě vyfotit venku.
Byl zrovna docela čerstvý vítr, tak to chvílemi bylo jako na spartakiádě.


Ale myslím, že asi tak dvě vteřiny téměř nefoukalo.


Závěrem jedna úplně nesouvisející fotka. Konečně jsme pověsili Markétě do pokojíčku závěsy.
Pestrý koberec byl pro výběr látky dost limitující (barevnost fotky není dost věrná, ve skutečnosti je jedna z těch barev pěkně oranžová). Ideu bordury z oranžových puntíků na zelené jsem měla téměř od začátku, jenže kde vzít takovou látku? Našít? Už jen ta představa... Nažehlit! Zkusila jsem se zeptat na bibu.cz a oni mi ochotně a rychle požadované nažehlovací puntíky vyrobili. Perfektní servis. Koneckonců, když už se člověk trochu nudí u šití mnoha metrů jednobarevné látky, proč ještě nestrávit jeden příjemný večer zažehlováním zhruba stovky koleček? Ale radost z nich mám, to teda jo :)

Hezký aprílový víkend!

3 komentáře:

  1. Pěkné! U nás se teď měsíc nešilo.... ale už snad pomalu začnem doplňovat díry v šatníku....;)
    A puntíky super! :-)

    OdpovědětVymazat
  2. To se vůbec nedivím, po tom fofru ze začátku roku. Tak hezky doplňujte :)

    OdpovědětVymazat