čtvrtek 30. ledna 2014

Oboustranné fleecové čepice


V poslední době u nás proběhly Velké Fleecové Dny. Někdy
s minulým víkendem jsem vytáhla hromadu tenkých fleeců
s medvídkama, které jsem s myšlenkou "na cokoli" nasyslila za směšný peníz u Mráze, a pustila se do "čehokoli". Prvním
a akutním bodem (přišly mrazy) bylo zateplení a prodloužení spacího pytle pro Markétu - má u nás chudinka studený odchov, ale zjevně jí to svědčí. Trochu přidaného tepla jsme jí přece jen chtěli dopřát.

Dalším bodem bylo ušití nového nákrčníku
k hnědé soupravě se sovama - nákrčník používáme téměř ke všemu a kdovíproč byl ten původní už poněkud tristně okousaný.A pak konečně došlo i na moji čepici. Už nějaký týden jsem ji nosila na v hlavě - oboustrannou, pruhovanou, přes dutiny dostatečně teplou (čtyři vrstvy fleecu). Oranžovou k batohu
a šátku, co nosím k černému kabátu. Decentnější khaki verzi (ta barva je v umělém osvětlení hnědá a dost nevyfotitelná) ke světlé khaki bundě. Nahoře staženou do velkého potahovacího knoflíku, které jsou k mání u Stoklasy, nadchly mě snadným použitím
i cenou 3 Kč.

Kdesi v průběhu procesu vlastnosti čepice důkladně testovala
i Markétka.


Obrovskou výhodou takové čepice je, že nikde není vidět žádný šev (není třeba převlékat stroj) a v případě potřeby se dá použít i jako potah na válcový polštářek :-PNa Markétčinu čepici jsem si připravila jednoduché aplikace, ale podařilo se jen na 50 %. Stroj usoudil, že tímhle stehem fleece na fleece prostě ne, a odmítl provazovat nitě. Kytičku jsem s ním ještě vybojovala, medvěd na druhou stranu už ale nechtěl a téměř po hodině jsem ho vzdala. Nakonec jsem celý díl střihla znovu a pravila, že je dobře, že se to povedlo na tmavou khaki, na růžovou že nic není potřeba. Možná se neudržím a časem tam spáchám něco ručně. Každopádně ale pokud bych někdy zase uvažovala o tomto druhu aplikace, pošlete mi huláka.

Další dny jsem Markétě postupně došila podle návodu u Betty nekonečnou šálu a dnes jsem konečně dodělala
i rukavice. Pohublá hromada se na chvíli vrátila zpátky do skříně... ale jeden další pruhovánek už byl poptáván.
10 komentářů:

 1. Paráda! Zaujaly mě rukavice, protože myslím na to, jestli bych jedny zvládla ušít Emince. Vyrobit střih hlavně. Zvládnu to? Podžehlovala sis ten fleece před našíváním aplikace?

  OdpovědětVymazat
 2. Zvláneš!! Střih je zhruba podle tohoto modelu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2468, resp. měla jsem nějaký jiný, co nemohu už najít, ale je to stejný systém palce.
  Aplikace jsem si jenom přichytla stylefixem, myslíš, že by podžehlení pomohlo? Vzpomínala jsem na Tebe, že Tě to neprovazování zlobilo při dvojjehle, ale už si nepamatuju, jak jsi to vyřešila...


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, rukavice tedy ještě zkusím. Ema jedny nepromokavé fakt potřebuje. Má jen jednu, druhou slupnul náš domácí binec a nechce dát. Podžehlení fleecu mi pomohlo, když jsem našívala úpletovou aplikaci. Vlizelín se po nažehlení jen odtrhne a je to. A neprovazování jsem vyřešila koupí nové jehly. Nejspíše jsem na těch starých měla zlomenou špičku. Prý stačí jen malinká zlomenina a už to zlobí. Tak zkus novou jehlu?

   Vymazat
 3. Dobrý den, moc se mi líbí Vaše čepice z fleecu. Chtěla jsem se zeptat jestli by jste nedala na stránku návod na tyto čepice Děkuji za odpověď Šárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, fotonávod asi v dohledné době nejsem schopná udělat. Ale pokud mi napíšete mailovou adresu, zkusím Vám to nějak popsat. Je to velmi jednoduché a rychlé na ušití :)

   Vymazat
 4. Dobrý den, mailová adresa je sarriss@email.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den, ta čepička je úžasná. Mohla bych poprosit o popis jak na ní. Předem moc děkuji.

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den, omlouvám se za prodlení s odpovědí. Potřebujete vědět obvod a výšku čepice - ideálně (hlavně ten obvod) podle nějaké taky fleecové nebo z podobně pružného materiálu. Pak si rozmyslete, jakou dlouhou chcete mít pruhovanou část. Celkem na šití potřebujete dva jednobarevné a jeden sešívaný pruhovaný obdélník. Všechny v šíři potřebného obvodu, na výšku to po sešití má dát dvojitou výšku čepice. Sešijte k sobě, aby vznikl tunel a ten pak na obou koncích stáhněte do knoflíků nebo střapce (v duchu té fotky, na níž je čepice rozložená). Snad je to srozumitelné. Krásné svátky! :-)

  OdpovědětVymazat