pondělí 30. listopadu 2015

Adventní kalendář

Loni jsem ho ještě vypustila, ale letos už mě těší to Markétčino těšení. Od začátku jsem věděla dvě věci: základem budou šité pytlíčky a že do nich nechci dávat moc sladkostí.
V pytlíčkách se tedy schovávají razítka zvířátek (M. dosud zuřivě razítkovala pouze účetnickými razítky mé sestry), sem tam nějaká ta sladkost a poptávané kousky garderoby momentálně oblíbeného miminka.Miminko nám teď díky doplněnému šatníku bude pěkně ladit s adventním věncem :)


Trochu jsem si lámala hlavu, jak / kam pytlíčky zavěsit. Nakonec mě napadl lepenkový stromek. (Slepila jsem dvě vrstvy obalů od skříní; na dvou místech jsou asi 2 cm podložky, aby se daly zapichovat špendlíky.) Po hodně dlouhé době jsem vytáhla vodovky a štětec.Místa vpichu špendlíků jsem ještě tak trochu pro parádu podložila zlatavými papírovými hvězdičkami.
Tak uvidíme, co na to Markétka ráno :) Přeju vám všem pokojný adventní čas!


8 komentářů:

 1. Krása!!! Nechceš mě adoptovat? :-) Takový úžasný adventní kalendář by se mi moooooc líbil!
  Já jsem představu šití 2x24 pytlíčků nějak zavrhla.... :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já Tě beru!! Ale to znamená dalších 24 pytlíků!?! Do zítra? Neee! :))

   Vymazat
 2. tak o markétka měla radost?:)pošli mi to číslo účtu a kolik!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla trochu překvapená, že to je všechno pro ni, a hned vybírala, který pytlíček dá kamarádce, co má dneska přijít na návštěvu :)

   Vymazat
  2. Jé, to je ale krásné, že by se hned rozdělila. Kalendář je krásný, my mívali pytlíčky zavěšené na ramínku a těšili jsme se na něj i v době, kdy už si mamka myslela, že o to nestojíme:-) Přeju krásný advent!

   Vymazat
 3. Mikina i kalendář jsou překrásné a já smekám před umem a fantazií.
  Krásný advent.
  Lenka B.

  OdpovědětVymazat