sobota 10. ledna 2015

Mladým mužům - pirátské bundy

Na podzim se v mém okolí narodili dva sympatičtí mladí muži. Chuť něco ušít byla od začátku, ale múzy byly návštěvou zrovna u někoho z vás a nápad ne a ne přijít. Až teprve piráti mě přesvědčili, že bych se přece jenom měla odvážit pustit se do těch bundiček z Ottobre, po nichž jsem od začátku pokukovala.
A vždycky zase odložila, že to lemování...

Tak tedy z lemování velký respekt (částečně i kvůli stroji, který některé věci moc nerad). Snažila jsem se
z Ottobre vykoukat, jestli na třetiny nebo na čtvrtiny. To bych si možná ani netroufla. I když kdyby se povedlo, možná by vypadalo o chlup líp. Ale usoudila jsem, že vzor je na třetiny. Tak do toho. Obě vrstvy materiálu jsem si raději spojila fixační mřížkou, nikde se nic nekrčilo, nekroutilo, neutíkalo - pak se lem špendlil krásně. Jen kdyby ta moje mašinka mašina... Hm, myslím, že si nad sebou vyslovila ortel.

(Pokud mám z lemování respekt, tak nevím jak nazvat ten pocit, když mám na hotový oděv nakonec natlouct druky. Představa, že to tím všechno po... je opravdu živá. No, ukázalo se aspoň, že můj běžný prostředek - kleště z Lidla - pět vrstev úpletu fakt nestíhá a kladivo je kladivo.)

Nešila jsem obě bundy najednou, kdyby něco nevyšlo, abych se pro příště poučila. Jeden dárek byl aktuálnější. Ten se naštěstí povedlo včas došít.

Jediným adeptem na vyzkoušení byl medvěd. Úplně nadšeně se netvářil.Čerstvě probuzená Markétka ale byla spokojená a pěkně na něm kabátek vyrovnala, aby jim to slušelo.

Druhá bundička to o fous nestihla. Tentokrát jsem použila užší dvojjehlu (a líbí se mi to víc), ale přišívání lemu se proměnilo v souboj vůlí a v tomhle případě jsem prohrála. Ukázal se nějaký problém
s pouzdrem spodní cívky, tak tu teď kabátek s vlajícími nitěmi (pozůstatky zápasu) a trčícími špendlíky trochu opuštěně visí a čeká, až posledních pár centimetrů dolemuju někde hostovsky. Naštěstí je kde.

Pirátům zdar!

Střih: Ottobre 4/2012
Výplněk Pirátům zdar! od Unuodesign.cz

11 komentářů:

 1. Úžasní! Uvidím je naživo? ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za příznivé konstelace ... teď nevím čeho ... je to možné :D

   Vymazat
 2. BTW můj stroj je stejná mrc.a, kvůli němu se bojím šít víc... :-P Ale náhradník je v nedohlednu...

  OdpovědětVymazat
 3. Tem můj rovnosteh také stojí za prd a na nový není. Co utvořit skupinu a někde si vydyndat skupinouvou slevu? A máš to, jako vždy, krásně ušité!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) do té slevy bych šla! A díky :)

   Vymazat
  2. Souhlasím! Jenže loni to byl OL, tak mám asi na dlouho vybráno :-/

   Vymazat
 4. Téda! Super! Já si snad ještě pořídím chlapečka, abys mu mohla taky takovou krásu ušít. :-D (doufám, že to tu nečte manžel)
  Moc se mi líbí! A to já teda piráty obecně moc nemusím....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Je to tou látkou, zaujala mne hned a naživo je fakt úžasná :)

   Vymazat
 5. Krásné kabátky, poprala ses s tím skvěle!

  OdpovědětVymazat
 6. Viděla jsem jeden exemplář originál v akci a líbil se mi moc, vážně profi a skvělý výběr látky.

  OdpovědětVymazat