čtvrtek 24. července 2014

Mašinky, legínky, dovolená

Vášeň pro mašinky u Markétky přetrvává už několik týdnů. Nadšeně volá: "Maší!!", kdykoli ji jen zaslechne (motoráček nám jezdí v podstatě za domem), a spousta vlaků mířících na Smíchovské nádraží nám usnadňuje přestát občasné čekání na autobus.
Nedávno to přišlo. Vypravily jsme se do města bez kočáru, že koupíme jen něco malého v galanterii, a zpátky jsme se chystaly jet maší. Daly jsme vědět tátovi, jestli se nepřidá. Vypadalo to, že to nestihne. Pak najednou přišla sms, že to možná vyjde. S napětím jsme koukaly z okna motoráčku. Pan strojvedoucí už nastartoval motor... a najednou se na konci nástupiště objevil dobíhající táta. Celý vlak fandil, a když táta na pokraji infarktu doběhl a dosedl, někteří i zatleskali :) Markétka vydechla: "Táta!" a pak už jenom seděla ani se nehnula, oči úplně dokořán a na tvářičce blažený výraz. Jela maší.
Proto když jsem hledala látku na hrací legínky na nadcházející dovolené a zbytek léta (zadání hnědo šedo flekaté), v nabídce e-shopů zvítězila látka.cz, mašinky byly jasná volba. Nakonec obsah balíčku vypadal takto:


Původně jsem myslela, že legínky udělám ze všech tří vzorovaných látek, ale puntíkaté dorazilo o 30 cm víc, než jsem objednala, tak si ještě nechám uležet, co z ní vlastně bude.

Včera večer jsem střihla a dneska ráno jsme s Markétkou šily. Seděla na židli vedle mojí a podávala mi
a odebírala jednotlivé díly. Napřed kratší variantu - skoropodkolenní mývalí. Pak konečně ty mašinkové.


Poté, co si je oblékla, bylo možno vyrazit pro chleba. Domů jsme jely - jak jinak - samozřejmě maší.


Střih: upraveno z Ottobre 2012/4

6 komentářů:

 1. Moc pěkné. Výběr látek se mi líbí moc. Šedá je prostě super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, je pro mou oblíbenou hnědou velkou konkurencí. Díky!

   Vymazat
 2. Pěkné! U nás vláčky frčí u obou... ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Mašinky jsou milá vášeň, chystáme se sledovat Pohádky o mašinkách, už se těším!

   Vymazat