pondělí 17. listopadu 2014

Adventní věnec - závěs na dveře

Hned jak jsem před časem tenhle věnec na blogu Hanky V. (podrobný fotonávod najdete zde) uviděla, bylo jasno. Konečně stihnu ušít taky něco vánočního pro babičky (a nepřivézt to až 25. prosince).
Někde jsem se sice dočetla, že barva letošního adventu je růžová (!), ale při nákupu u Mráze jsem se přece jenom raději přiklonila k tradiční vánoční kombinaci. Věnec bohužel nemám slámový, na poslední chvíli jsem musela koupit polystyrénový, ale obalený pruhem jemného viskózového tmavohnědého úpletu nevypadal vůbec špatně dokonce ani bez navázaných ozdůbek.

Věnce jsem dělala celkem tři a tedy 84 polštářků (což je dost :-)). První věnec tak nějak pokusně,
u ostatních už jsem vymýšlela, jak si práci co nejvíc ulehčit. První krok sešívání jsem tedy udělala vagónkově - ubylo věčné zakončování a stříhání nití. Prošívala jsem kousky rovnou jeden za druhým
(kraj je hned v následujícím kroku přešit dalším švem) a dvěma stehy zapošívala jen u budoucí dírky
pro otáčení a plnění.


Po našpendlení dalšího kroku jsem je zase prošila najednou. Tentokrát jsem poctivě zapošívala opět dva stehy u obou krajů, jen neodstřihovala a šila rovnou dál.


Tenhle krok jsem zkusila taky na overlocku, že by se nemuselo zapošívat, protože ten se skoro nepáře. Prošití šlo tím pádem velmi rychle. Jenom se pak nedají sestříhnout růžky (to už by se to při obracení páralo). Ale i bez sestřihnutí se to obracelo dost dobře, tak příště bych asi zvolila tuhle rychlejší cestu.


Stuhu na mašli jsem napřed vybrala lesklou koupenou. Ale nějak to nebylo ono. Naštěstí mi z každé látky proužek zbyl. Inspirována Čtvery a její šňůrkou k sukýnce jsem zkusila pruhy látky nějak olemovat. Výsledek byl nad očekávání a dost mě okouzlil (nitě na overlocku Z-Č-Č-Z, obě jehly, délka stehu
a diferenciál na minimum).


Tahle práce mě hodně bavila. Šití na ní nakonec zas moc není, spíš člověk řeže látku, špendlí, obrací, plní, navazuje... povídá... Mohlo by se sejít víc lidí, stačil by jeden stroj a bylo by to takové jiné draní peří :)
Adventní věnec na nás nezbyl, ale pohrávám si s myšlenkou, že by na jaře mohl na našich dveřích viset třeba  žluto-oranžovo-zelený - jarní - velikonoční.

4 komentáře:

  1. opět nádhera, jak jinak!!!!! a žluto-oranžovo-zelený jarní schvaluji :-D

    OdpovědětVymazat
  2. Odpovědi
    1. Díky, Ajko, měla jsem z nich fakt radost, jak se povedly.

      Vymazat